BARMANU

OBLASŤ VÝSKYTU - PAKISTAN

Takto ho opisuje očitý svedok:
"...spomínaný tvor bol mladý dospelý samec, strednej postavy (teda pre túto oblasť niečo okolo 1,70 m - 1,75 m). Sedel a jedol larvy alebo kukly mravcov, ktoré bral do dvoch prstov, medzi palec a ukazovák. Zdržoval sa na prudkom slnku a jeho svalstvo a hrudný kôš boli veľmi vyvinuté. V podstate sa choval ako človek. Telo mal porastené dlhými chlpmi, (8-10 cm) tmavohnedej farby. Nemal na sebe žiadny odev. na hlave mal dlhé vlasy a tvár mal širokú ako Tadžik (etnikum u ktorého sa často objavuje mongoloidná hlava), vystupujúce lícne kosti, na tvárach mal niečo ako fúzy ale nosné parte a obvod očí boli holé. Nos bol široký a sploštený ako u Číňanov, nosné dierky boli dobre zreteľné. Očné oblúky boli veľmi vyvinuté, široké a vystúpené, oči sa podobali očiam človeka a mali tmavú farbu. Uši mali tiež ľudský vzhľad ale boli chlpaté. Čelo prakticky chýbalo a krk bol veľmi krátky. Ústa boli veľké, bez viditeľných pier a zuby sa podobali ľusksým, ale boli väčšie. Brada bola menej vyvinutá a porastená chlpmi. Ruky a nohy boli dlhšie, ale svalnatejšie ako u človeka. Naopak ruky a dolné časti nôh boli veľmi široké, dlane a chodila boli holé, ale chrbát tiež porastený chlpmi. Nechty sa podobali ľudským nechtom a boli dlhé. Pohlavný úd bol stoporený a obrovský "ako u somára". Keď sa chlpatý človek premiesťoval, chodil vzpriamene ako človek, s vystrčeným hrudným košom a s nohami obrátenými dovnútra. Farba jeho kože, ktorá bola vidieť medzi chlpmi, bola tmavá "ako u Gužarov" (etnikum s tmavou pleťou). Keď sa k nemu priblížil jeden z veľkých strážnych psov, chlpatý muž zamieril priamo k lesu..."

Pardum Chán 52 rokov, šitralský pastier. Svedectvo podané 25. januára 1988.

 

Podľa posledných správ, pátra po tomto tvorovi razantný a temperamentný španielsky vedec profesor Jordi Magraner. Bohužiaľ paní Kaufmannová sa pri svojom dokonalom výskume Kaptara musela spoliehať iba na seba, svoje nohy a komunikáciu s pastiermi a lovcami. Profesor Magraner vsadil na použitie moderných postupov, moderných prístrojov. Jeho zmapovanie terénu prebehlo vo veľmi (na rozlohu územia) krátkom čase a začal veľmi podrobný a efektívny prieskum zrejme rovnakého tvora ako na Kaukaze.

Miestny názov tvora znie bármanu čo je doslovný hindský preklad "lesný muž". V Iráne je nazývaný masnas alebo dévy. Čučuna či čučunaja na Sibíri. V týchto prípadoch je možné, že sa jedná o rovnaký druh tvora, ale výrazne iného ako je snežný muž či čínsky divoch.

 

V súčasnej dobe prebieha zameriavanie vytipovaných lokalít na území Pakistanu a pán profesor prehlásil, že svetu prinesie dôkaz v blízkej dobe. Pozorovania v Pakistane a Afganistane sú oveľa častejšie ako na Kaukaze a zrejme by tu mohla existovať väčšia možnosť historického vedeckého objavu. Podľa dostupných správ chce profesor využiť dokonalého kontaktu s domorodcami v mieste výskytu a vyčkáva na správu pre monitoring danej oblasti vrátane infra techniky a sonarov.Je celkom možné, že by mohol byť tvor zaznamenaný aj satelitom. Veď táto oblasť korešponduje s oblasťou ostro sledovaného Talibanského priestoru.

 

Neandertálsky človek zrejme splňuje kritériá tvora hľadaného pod menom Barmanu či Kaptar. Predstavuje veľmi úspešnú skupinu, podľa našich dnešných vedomostí konečný vývojový článok človeka v Európe v období zhruba pred 30 000 až 40 000 rokmi. Usudzujeme, že sa vyvinul z jednej vetvy druhu Homo erectus, ktorá približne pred jedným miliónom rokov prišla do Európy. Jej fosílne doklady zatiaľ neboli nájdené. Ale rada nálezísk s nápadne starobylými kamennými nástrojmi prezradzuje, že druh Homo erectus v Európe skutočne existoval. Hustota osídlenia neandertálcov bola ale veľmi riedka a je pravdepodobné, že tiež úroveň ich sociálneho života a dorozumievania mala svojrázny charakter. Znaky na kostre ukazujú, že neandertálci nahradzovali zručnosť značnou silou.

 

To všetko snáď boli príčiny prečo pred 40 000 rokmi nové prichádzajúce početnejšie a odlišné skupiny vývojovo pokročilejšieho človeka postupne nahradili a pohltili rozptýlenú populáciu neandertálcov. Niet pochýb o tom, že sa oba typy vzájomne krížili a miešali. Rada kostrových pozostatkov toto dedičstvo dokazuje v plnej miere. A nepodložené správy a povesti z ranného stredoveku hovoria o tajomných lesných mužoch, vrátane príbehu o divej žene odchytenej v Opočenskej ohrade a ešte staršieho príbehu o dovedení divého muža k anglickému dvoru.

 

Nálezy v juhovýchodnej Číne sú podobne ako v Európe dôkazom samostatného vývoja z okruhu Homo erectus. Vzniká tu ázijský neandertálec a mladší miestny moderný typ ktorý sa však s podobnými nálezmi v Afrike a Európe vôbec nezhoduje. Doterajšie fosílne stopy vedú opäť do Afriky a opäť do jej juhovýchodnej časti. Z tamojších nálezov bola zostavená vývojová séria. Zaujímavé je, že v severnej Afrike prežívala preukázateľne ešte dlho miestna populácia neandrtálcov. Bádatelia preto vyslovili túto domnienku: Pred 50 000 rokmi prenikol moderný človek z východnej Afriky na Blízky východ a odtiaľ sa rozšíril ďalej do Európy a na východ Ázie.

Bádatelia sa domnievajú, že novo prichádzajúci vyzretejší človek sa s pôvodnými populáciami neandrtálcov krížil, ako o tom svedčia nálezy so zmiešanými znaky. Tento názor znie veľmi pravdepodobne, môže ho potvrdiť alebo podstatne opraviť len výskum naprosto neprebádaného územia medzi Pakistanom a Afrikou.

Bol to most, po ktorom Homo erectus nevyhnutne musel prejsť z Afriky do východnej Ázie. Pretože na oboch koncoch jeho púti je jeho existencia preukázaná. Pre presnosť informácií uvádzam, že Homo erectus bol v obidvoch oblastiach sprevádzaný odlišným typom Hominida  (väčším typom australopitheka ktorý záhadne pred 1,6 milióna rokov zmizol).

Iste už chápete zaujímavé skutočnosti, ktoré jasne zapadajú do oblasti výskumu nášho zanieteného španielskeho vedca a prečo sú jeho výskumu dávané tak vysoké šance na úspech.

 

Predbežné závery výskumu Barmany:
-Má neoddiskutovateľné ľudské rysy
-Drží sa vždy vzpriamene a nechodí po štyroch končatinách
-Široká a chlpatá noha nemá chápavý palec ako opice
-Telo má mocné s veľkými svalmi a širokými ramenami
-Tvár prakticky holá, tmavej pleti
-Na hlave má hrivu vlasov
-Samce sú vysokí okolo 175 cm a samice menšie
-Hlava je akoby zasadená medzi ramená, čelo ubieha dozadu, nadočnicové oblúky sú veľmi vystúpené
-Nos je sploštený, najmä v prípade dospelých samcov
-Chlpatí ľudia žijú prevažne v lese (postretlo ich tam 26 svedkov) a ich teritórium je situované skôr vo vyšších nadmorských výškach
-Tvor sa vyhýba ľuďom a nie je agresívny
-Veľmi zapácha a jeho strava podľa odobratých vzoriek trusu je výlučne rastlinná.
Zavriem oči a jasne vidím neandrtálskeho človeka!!!!

 

MAGRANER JORDI: (1967-2002)
Smutná správa: 2 augusta 2002 bol slávny španielsky zoológ a kryptozoolog Jordi Magraner nájdený zavraždený vo svojom domčeku v dedinke blízko mesta Bumburate v Chitralskej doline (severný Pakistan). Posledných 12 rokov venoval tento temperamentný vedec pátranie po jednej z posledných neandrtálských skupín nazývaných Barman, v severnom Pakistane a východnom Afganistane.

Magranerov výskum bol považovaný za jeden z najhodnotnejších a najpútavejších hominidného výskumu, využívajúci prísne vedecké metódy v jeho výskume.


35 ročný Magraner bol vedec a bádateľ majúci veľký rešpekt a podporu svetovej vedeckej verejnsoti. Jeho prácou bol nadšený sám Bernard Heuvelmans.

 

Medzi rokmi 1992 a 1994, vykonával výskum priamo v centre s najvyšším počtom pozorovaní barman, čo je oblasť Shishi Kuh v Chitralskom regióne Pakistane. Magranerova kapacitami nabitá expedícia (napríklad Dr Anna Mallasseandová) objavila mnoho stôp, a počas noci počula aj hrdeľné zvuky hľadaného neandrtálskeho človeka. Jeho výskum dával veľké nádeje a expedícia získala maximálnu podporu vrátane infrakamery a vynikajúveho vybavenia pre výskum priamo v teréne hôr.

 

Profesor Magraner plánoval pokračovať vo výskume barmanu v septrembri roku 2002 a dúfajme, že sa tohoto pátrania ujme niekto z jeho týmu. 

Diskusná téma: Barmanu

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


www.paranormalworld.webnode.sk