DE LOYSOVA OPICA

Prezentuje tento tvor pokročilého primára, ktorý sa vyvíjal nezávisle na amerických primátoch, alebo je tento primát členom prežitej skupiny primitývnich ľudských tvorov zámerne žijúcich ďaleko od Homo sapiens?

 

V roku 1917 zastrelil švajčiarský geológ Francois de Loys v oblasti Sierra de Perija konkrétne v oblasti pri hranicich s Venezuelou podivnú opicu - opicu, ktorá dodnes spôsobuje rozruch a debaty v odborných kruhoch. De Loys opicu zastrelil a posadil na štandardnú krabicu, ktorá neskôr poslúžila k určeniu veľkosti tvora a spôsobila rozruch výškou tvora 160 cm. De Loys opicu stiahol z kože, odrezal hlavu a časti tela uložil do krabice so soľou. Výprava bola neskôr prepadnutá indiánmi a De Loys prišiel v snahe zachrániť si holý život o všetko, včetne ostatkov opice.

 

Po čase francúzsky antropológ George Montandon pri prehliadaní De Loysovho denníka narazil na fotografiu podivenej bytosti. Montandon bol fascinovaný a príbeh publikoval verejne. Niektoí vedci označili Montanda s De Loysom za podvodníkov, ostatní označili živočícha za nový druh pavúčiaka a tým bolo všetko vyriešené a zmetené zo stola.

 

V roku 1996 celú vec vedci opäť otvorili a konštatovali, že v prípade tvora, ktorého vyfotografoval De Loys sa jedná iba o obyčajného pavúčiaka. V tom okamžiku ich opozícia prehlásila, že výška 160 cm je na tento druh opice proste príliš veľká a neznáma bytosť má naviac jednoznačne ešte niektoré anomálne znaky. Súboj dvoch názorov pokračuje v rovnakej intenzite ako v dobe obajvu. Tento tvor je vede neznámy. Nie je možné určiť, či ide o opicu, alebo člena čeľade Hominides. Je zaujímavé, že pri stretnutí tvor bol voči ľudom veľmi agresívny a nakoniec sa vyprázdnil do svojich vlastných rúk a hádzal výkaly po nepriateľoch. Čo je typická reakcia väčších primátov.

 

V roku 1996 vyrazilia expedícia vedcov zistiť pravdu na hranice juhoamerických štátov Kolumbia a Venezuela. Bola skvelo organizovaná a pracovala podľa predom pripraveného plánu. Závery tejto expedície potvrdili výpovede svedkov zdržujúcich sa v danej oblasti, že tu existuje druh mimoriadne agresívneho primáta. Jeho výskyt je veľmi vzácny a bol potvrdený bez toho aby svedkovia čokoľvek vedeli o náleze De Loysa. Svedkovia uviedli takmer rovnakú výpoveď akú uviedol objaviteľ tvora.

Diskusná téma: De Loysova opica

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


www.paranormalworld.webnode.sk