NGUMA-MONENE

Ďalším z tajomných tvorov rovníkovej Afriky je monštruózny Nguma-monene, ktorý je domorodcami popisovaný ako veľký had avšak s príslušenstvom pre hady dosť neobvyklým, zúbkovaným kosticových hrebeňom na chrbte. Z jeho papule vraj vychádza vidlicovitý jazyk aký majú hady.

 

Preklad domorodého názvu tvora Nguma-monene, či ďalšieho domorodého pomenovania Lingala, zanemená niečo ako „veľký veľhad alebo veľhad kráľovský“. Hoci Nguma-monene je popisovaný ako veľký had, nie je isté, či sa skutočne jedná o hada, pretože spomenutý tvor bol vždy pozorovaný vo vodnom prostredí. Je dosť možné, že sa jedná o veľký jaštericu či neznámy druh živého dinosaura.

 

Nguma-monene je popisovaný veľmi podobne ako ďalší kryptid Mbielu-mbielu-mbielu, ktorý je tiež sporadicky pozorovaný v Konžskej republike. Je veľmi pravdepodobné, že sa jedná o rovnaký druh tvora. Veľkosť pozorovaných jedincov podľa odhadu činí od 40 do 60 m. Jeho pozorovanie je sústredené do konžského regionu Dongou-Mataba a rieky Ubanga. Pre záujemcov o expedíciu sa jedná o priestor 250 km severozápadne od mesta Dongou, či 35 km od mesta Impfondo. 

 

V roku 1961 tohto tvora videla sestra Michela Zabatou, prvého tajomníka OSN. Pri práci zahliadla veľké tajomné zviera vo vzdialenosti 15 metrov pred sebou v rieke. Krikom privolala ostatných domorodcov a spoločne užasnuto sledovali obrovského tvora po 30 minút. V hlásení úradom spoločne uviedli popis zvieraťa. 

 

V novembri roku 1970 spozoroval miestny pastor Joseph Ellis Gets na rieke Matabe dvadsať metrov veľké zviera. Podľa jeho informácie bola rieka v mieste pozorovania široká cez 60 m.  Jeho popis tvora sa zhodoval s predošlým hromadným pozorovaním.  

Pri konzultácií s domorodcami zistili, že zviera poznajú, ale boja sa o ňom hovoriť, pretože by tým vraj na seba privolali nešťastie.

Diskusná téma: Nguma-monene

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


www.paranormalworld.webnode.sk