MBIELU-MBIELU

Verím, Vážení čitatelia, že si pri čítaní niektorých článkov hovoríte, áno toto by mohlo byť možné a u iných si „búchate na čelo“,  čomu všetkému tí ľudia uveria. Tento článok sa radí skôr do tej druhej kategórie, veď existencia živých dinosaurov v 21. storočí je skutočne len ťažko uveriteľná. A však popisovaného kryptida by sme inde len ťažko zaradili.

 

Mokele mbembe, Chipekwe a Emelantuka majú ešte jedného tajného kolegu skrývajúceho sa v pralesoch a močiaroch rovníkovej Afriky. Volá sa Mbielu-mbielu-mbielu, čo vraj znamená „zviera s doskami rastúcimi z chrbta“. Kryptozoologická verejnosť sa teraz domnieva, že by tvorom mohol byť stegosaurus. Ale v drevených dobách kryptozoológie bol tvor mylne zaradení do škatuľky spoločne s Mokele mbembe a Nguma-monene. A to bola chyba, pretože pri popise Mokele mbembe nikdy neboli hlásené kostené tŕne na jeho chrbte, čo spomínaný tvor práve má. Ale v prípade Mbielu-mbielu-mbielu a Nguna-monene, uznávam, existuje určitá možnosť, že sa jedná o rovnakého tvora.

 

Podľa popisu svedkoch sú tŕne na chrbte zvieraťa podobné zúbkovaným vyvýšeninám krokodílej kože v oblasti chrbta. Zviera bolo domorodcami vždy pozorované ponorené vo vode, a preto žiadny svedok nepodal správu o celkovom vzhľade tvora. Svedkovia zhodne uvádzajú, že telo živočícha je na zadnej časti a tŕňoch vždy porastené riasami a jemnou zeleňou. 

 

Podľa dostupných popisov sa môže jednať o pozorovanie nejakých zázrakom prírody prežitých exemplárov stegosaura, trvalo zotrvávajúceho vo vodnom prostredí riek a močiarov. Jeho pozorovanie sa v minulom storočí zúžilo iba na region Likouala, kde žije aj Mokele mbembe. Pozorovania domorodcov sú však stále vzácnejšie a spomenutý tvor Mbiele-mbielu-mbielu už v súčasnej dobe možno vyhynul, či je tesne pred vyhynutím.

Diskusná téma: Mbielu-mbielu

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


www.paranormalworld.webnode.sk