MINHACAO

TAJOMNÝ POTOMOK BRONTOSAUROV V AMAZÓNIÍ

 Stalo sa vám niekedy, že ste sa rozhodli zájsť na futbalový zápas svojho obľúbeného družstva a namiesto futbalu ste sa stretli tvárou v tvár s dinosaurom?

V roku 1977, konkrétne v polovici augusta sa presne toto stalo! Šesťsto obyvateľov z dedinky Nuevo Tacna, ktorá sa nachádza v džungli necelých 110 km severovýchodne od mesta Iquitos na brehu Amazonky, malo namierené na futbalové ihrisko, kde sa práve odohrával dramatický zápas. Skutočná dráma ale na nič netušiacich dedinčanov ešte len čakala. Doposiaľ sa skrývala v hustom poraste za ihriskom.

  

Krátko pred zápasom to všetko začalo. Obloha potemnela a dokonca začala búrka, skutočne ako z hororu! Z ničoho nič sa pohli koruny stromov, zapraskali konáre a rozhrnuli sa krovia - obrovský plaz sa pomaly sunul dopredu. Podľa svedkov meral najmenej 40 metrov a široký bol iste 5 metrov! Šlo teda v skutku o obrovského tvora. Netvor údajne prešiel okolo ihriska a zamieril si to smerom k Amazonke. Že nešlo o halucináciu či niečo podobné je zrejmé, pretože svedectvo o pozorovaní tohto obrovského stvorenia podalo všetkých 600 futbalových nadšencov. Zhodne popisovali, že tvor mal na hlave čosi ako dva choboty a pancier na chrbte.

 

Nuž, prečo nie? Ako asi mohli vypadať praveké tvory, ktoré našu Zem navždy opustili v druhohorách? A tu je práve ten povestný zakopaný pes! Je celkom bez pochýb, že nejaký záhadní tvorovia predsa len existujú a za druhé je vedecky dokázané, že dinosaury nevymreli v druhohorách, ale mnohí prežili až kamsi do pleistocénu, teda do dôb, kedy sa po našej planéte pohybovali naši predkovia... Áno, hoci sa to zdá ako najväčší nezmysel, fosílie nás ubezpečujú o pravom opaku. Zo slávneho náleziska dinosaurích kostí z provincie Alberta skutočne pochádzajú kostry dinosaurov a o ich veku niet najmenších pohýb.

 

Vráťme sa však späť k samotnému nečakane prekvapivému zápasu. Správa o novom obrovskom „fanúšikovi“ donútila povstať z kancelárie guvernéra Amazónie Jorga Cháveza, ktorý zmobilizoval helikoptéru a letel skontrolovať miesto. To čo uvidel mu doslova vyrazilo dych. Aj po piatich dňoch od objavenia Minhacaa zbadali pod sebou cca 300 metrov dlhú a 10 metrov širokú cestu, ktorú si netvor vyšliapal. Privolaní odborníci z National Geographic čestne vyhlásili, že sa rozhodne nejedná o ľudské dielo. Mimochodom v malej dedinke nemali ani malý traktor, nieto ešte obrovský bager, ktorý by snáď mohol napáchať toľko škody.

 

Dinosaury - resp. tzv. Sauropodi sú najlepšími kandidátmi na post Minhacaa. Títo zástupci veľjašterov patrili v kriede k jedným z najúspešnejších dinosaurov vôbec. Ovládli všetky kontinenty a stali sa pánmi tvorstva. Kto by ich nepoznal? Burianove obrázky sú ich plné a vedci stále nachádzajú ich kostrové pozostatky po celom svete. Veľakrát sa podľa výpočtov muselo jednať o neuveriteľné gigantické tvory. Medzi najväčšie patrí pravdepodobne novo nájdený Sismosaurus Halli, ktorý sa našiel v Novom Mexiku. Meral vraj neuveriteľných 53 metrov!!! Jeho kolega Antarctosaurus mal iba „smiešnych“ 30 metrov. Okrem kostí sa našli dokonca skamenené panciere, presne také, ktoré popisujú svedkovia.

Diskusná téma: Minhacao

To je ale blbý!

Guyver | 14.04.2012

Nikdo z těch fanoušků neměl po ruce foťák. Ani ten guvernér, případně někdo z doprovodu... To se pozná chudá země!

Re:To je ale blbý!

Cestovatel | 03.07.2012

Bravo Guyverovi! Je to pravý zápaďan. Toho nic nevyvede z míry. Nemusí být ani vzdělaný a ani mít zkušenost s absurdní jihoamerickou idylou, stačí mu, že má své do blba ukované paradigma mechanistického materialismu. Omlouvá ho však dokonale konzumní nuda, kterou je jen tak bez ničeho, těžko prorazit.

Více zde: https://paranormalworld.webnode.sk/kryptozoologia/dinosaury/minhacao/
Vytvořte si vlastní stránky zdarma: https://www.webnode.sk

Pridať nový príspevok


www.paranormalworld.webnode.sk