ROW - Neokrôchaný žart?

V roku 1940 podnikol cestovateľ Miller so svojou manželkou expedíciu na Novou Guineru behom ktorej údajne objavil v horách do tej doby neznámy kmeň domorodcov (Kirrirri). Domorodci používali k práci nástroje zhotovené z neznámej rohoviny a cestovateľ si uvedomil, že na Novej Guinei neexistuje tvor, ktorý by bol využiteľný ku zhotoveniu nástroja.

Keď sa pýtal, z akého zvieraťa sú tieto nástroje zhotovené, nakreslil mu domorodec do piesku obrázok dinosaura. Po sérii dobre volených otázok domorodci povedali, že tvoj žije v močiaroch a označili lokalitu výskytu.

 

Millera tajomný tvor zaujal a okamžite uskutočnil výskumnú výpravu, ktorý korunoval jeho pozorovaním. Tvor mal asi 40 stôp dĺžky (cca 12 metrov) dĺžky, dlhý krk, zobákovité ústa, pozdĺž chrbtice kostnaté výrastky trojuholníkového tvaru a dlhý chvost. Všetko vraj natočil na filmový pás. Po návrate do Európy filmový dokument predal poskytol vedeckým kapacitám.

 

Toť vše, žiadny filmový dokument nebol nikdy zverejnený a Millerov popis tvora dodnes pripadá oficiálnym vedcom aj kryptozoológom ako skladačka niekoľkých druhov dinosaurov dohromady.

Známy bádateľ Heuvelmans dokonca použil túto správu ako typický príklad nedôveryhodného zdroja, či už kvôli nejasnostiam okolo popisu tvora, záhadnému zmiznutiu filmového dokumentu, či absencii akéhokoľvek vzdelania pána Millera.

  

Nevieme či sa ešte niekto pokúšal usporiadať novú výpravu podľa celkom slušne zmapovanej cestovateľovej cesty a overiť aspoň základné údaje. Faktom zostáva, že ním „objavený“ neznámy kmeň už nikto nikdy nevidel. O ROW nehovoriac.

Bol donútení nakladateľom pre zvýšenie nákladu napísať lož? Čo sa stalo s filmovým záznamom pozorovania tvora? V knihe je jasne uvedené meno kmeňa i oblasť kde bol kmeň kanibalov nájdený! Riskoval by cestovateľ hanbu s vedomím, že sa niekedy niekto vydá po jeho stopách? Určite prvý krok k riešeniu záhady je zistiť informácie o finančnej situácii cestovateľa pred a po expedícii.

Avšak ako dokazuje druhý článok, pozorovanie nemusí byť úplne vymyslené.

 

PRÍŠERA JAZERA MURRAY

Ospravedlnia sa kryptozoológovia cestovateľovi Millerovi?

 

Cez šesťdesiat rokov ubehlo od veľmi zdiskreditovaného príbehu nemeckého cestovateľa Millera. Kryptozoologická verejnosť pomaly a iste na uvedené pozorovanie zabudla a v podstate ho vždy považovala za výmysel. Avšak pozor, v poslednej dobe dosť podobného tvora popisujú pozorovatelia od jazera Murray v Novej Guineni. Jazero Murray leží na hranici dvoch štátov - Papua-Nová Guinea a Indonézia. Leží vysoko v horách extrémne ďaleko od civilizácie. V roku 1999 ohlásilo pozorovanie na papuánskej strane jazera niekoľko domorodcov plávajúcich cez jazero v kanoe. Vraj videli príšeru so vzhľadom dinosaura brodiaceho sa vo vode.

 

Ešte ten istý rok bolo ohlásené druhé pozorovanie tento krát dokonca od dvoch duchovných pastorov. Ich popis znel takto: "...telo je veľké ako nákladný automobil, približne dva metre široké s dlhým krkom a dlhým štíhlym chvostom. Tvor kráčal po dvoch zadných nohách, ktoré boli silné ako kokosový orech palmy a predných dvoch menších nohách. Hlava bola vybabená veľkými očami a ostými žraločími zubami veľkosti prstov. Bytosť mala trojuholníkové akoby naberačky na chrbte."

 

V roku 2000 ukátal miestny misionár domorodcov, ktorý oznámili pozorovanie, knížku s sinosaurami a oni sa pokúsili označiť druh, ktorý pozorovali. Vedci sa dnes domnievajú, že by spomínaný tvor mohol byť potomok Hardosaura, Allosaura, Acrocanthosaura, Albertosaura, Megalosaura, či Megaraptora. Toho všetci určite poznáte z filmu Jurský park.

 

Zaiste je pozorovanie v jazere Murray zaujímavé a určite by si cestovateľ Miller zaslúžil určitú satisfakciu, ešte keby sa tak našiel film, ktorý údajne natočil pri pozorovaní v roku 1940.

Diskusná téma: ROW

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


www.paranormalworld.webnode.sk