MILNE

OBLASŤ VÝSKYTU - SEVERNÉ PERU

Irquiem však rozhodne nie je ojedinelý. V skutočnosti nemusí byť iba ôsmy druh medveďa, ale tiež deviaty, desiaty atď. A možno existujú ďalšie druhy čakajúce na vedecké uznanie, súdiac podľa množstva pozoruhodných správ z celého sveta. Zoberme si napríklad Južnú Ameriku. Jediným oficiálne známym druhom medveďa, ktorý tam v súčasnej dobe žije je medveď okuliarnatý Tremarctos ornatus. Je to malý medvedík s čiernou srsťou žijúci v severozápadnej oblasti tohto kontinentu.

 

Je pomenovaný podľa charakteristických žltých kruhov srsti obkresľujúcich jeho oči. Nemôže byť zamenení za iný druh medveďa, čo činí správu bádateľa Clarka kryptozoologicky veľmi hodnotnú. Vo svojej knihe z roku 1954 Clark uvádza, že behom plavby na plti zo spoločníkmi spozoroval v pralese Gran Pajonal v severnom Peru extrémne veľkého čierneho medveďa.

 

Mohutnými pazúrmi rozvracal mravenisko. Hluk pádla jedného z Clarkových spoločníkov tohto nečakaného tvora vyrušil, takže sa okamžite ponoril do rieky tesne pred jeho plťou, na ktorú sa po chvíli snažil vyliezť. Clark bol bohužiaľ nútený použiť okamžite zbraň, pretože prišlo k ohrozeniu posádky. Posádka sa potom pokúsila telo vytiahnuť na plť aby mohlo byť uchované na vedecké skúmanie. Bohužiaľ pirane mali iný názor na vzniknutú situáciu. Clark bol nútený telo nechať na mieste a rýchlo zmiznúť.

Neskôr sa dozvedel od indiánov Campa, že tohto obrieho medveďa dobre poznajú a že mu hovoria Milne.

Je možné, že niektorí z údajne vyhynutých medveďov, ktorí sa v dobe pleistocénu delili o Južnú Ameriku s medveďom okuliarnatým predsa len nevymreli.

Diskusná téma: Milne

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


www.paranormalworld.webnode.sk