MEGALODON

Dlhé roky vedcov fascinuje, údajne už 3 milióny rokov vyhynutý superpredátor svetových oceánov. Obrovský superžralok Megalodon v dospelosti dosahoval dĺžky od 19 do 25 metrov a jeho zuby boli dlhé 10 až 15 centimetrov. Zovretie jeho čeľustí bolo dych vyrážajúcich 20 ton na 3 centimetre!!! Neuveriteľný predátor bol vďaka svojej veľkosti stále hladný. Najbližšie druhovo spriaznené žraloky sú žralok ľudožravý - biely, žralok mako, žralok tigrí a žralok škvrnitý. Táto priazeň nebola asi príliš výhodná, pretože mu tiež spestrovali či možno ešte dodnes spestrujú jedálniček. Uživiť tak veľké telo znamená neustále konzumovať potravu a doplňovať vydanú energiu. Vedci sú toho názoru, že v prípade prežitia druhu Megalodon, by mal žiť vo veľkých hlbinách s menším obsahom kyslíka. Pokiaľ by sa objavil v plytších vodách, zvýšené množstvo kyslíka by znamenalo väčšiu záťaž organizmu, ktorú by musel kompenzovať častejším doplňovaním potravy. Preto tá agresia a žravosť druhu. Svedkovia uvádzajú, že žralok má svietiace oči, čo je znakom hlbinnej ryby. 

 

Ale teraz už k samotnej téme. Tu je zopár otázok na zamyslenie:

  • Prečo nebolo vo svetových oceánoch nikdy mnoho žralokov ľudožravých - bielych?

  • Nie je možné aby dôvodom k tzv. stroskotaniu veľrýb a iných druhov z radu Cetacea (delfíny, vorvane, vráskavce) bola snaha uniknúť zubom obrovského dravého Megalodona a nie strata orientácie atď.?

  • Mohol by byť Megalodon príčinou strácania sa malých člnov v Pacifiku?

  • Bol obrovský žraločí boh, ktorého uctievajú na Havajských ostrovoch obrovský Megalodon?

  • Ako sa mohli objaviť zuby Megalodona v kýle súčasnej obchodnej lode?

  • Nie je Megalodon iba veľmi starý žralok ľudožravý - biely?  

Odpoveď sa možno nachádza v uvedených prípadoch pozorovaní. Tieto informácie pochádzajú z pútavého článku Jiřího Zemana s názvom „Vrazi vyplouvají z hlubin“ uverejnenom v Magazíne záhad 2/1998. 

 

10.3.1998

Z totálne zvláštnych a nevysvetliteľných dôvodov, strmhlav ako kamikadze vyplávalo na breh Nového Škótska 15 veľrýb. Ich nálezcovia a pomocníci sa ich snažili vyslobodiť ale bohužiaľ všetky veľryby uhynuli. Tri dni po náleze vyplavil príliv pozostatky ďalšej veľryby. Jednalo sa o 2/3 tela morského obra pričom prostredná časť chýbala a okraje držali pri sebe iba pomocou kože. Hryz bol prevedený čisto, hladko akoby laserom. 

 

Leto 1997  

Na výlete loďou v Papui - Novej Guinei pri ústí rieky Fly sledovali americkí a austrálski turisti strašné divadlo, kedy obrovský žralok biely pred ich očami porcioval žraloka veľrybieho zaživa. Turisti uvádzali, že žralok veľrybí bol veľký ale to čo ho zožralo bolo ešte omnoho väčšie. 

 

Pozorovanie Ernesta Hemingway-a

Slávny spisovateľ Ernest Hemingway sa s megalodonom pravdepodobne tiež stretol a to za prítomnosti známych osobností. Tatko príbeh popisoval Garry Cooper na večierku, ktorý usporiadala Marilyn Moroe a jeho pravosť potvrdil herec Spencer Tracy, ktorý bol na večierku prítomný.

"Bolo to tesne po konci 2. svetovej vojny, keď Japonci rýchlo uzavreli mier, pretože mali strach, že by skončili vďaka naším vynálezom ako rádioaktívne mraky. Toho sa zľakli. Vyrazili sme s niekoľkými priateľmi do Mexického zálivu na ryby, pretože v Mexickom zálive je všetko najkrajšie, more, nebo, farby, ženy a tiež tam chytíte najlepšie a najväčšie ryby a ja som mal už dlho namierené na nejakého veľkého trojtonovú kanicu, buď šedú alebo červenú, to je jedno, hlavne aby bola veľká ako „hovädo“. A tieto veľké ryby, bohvie prečo, majú zo všetkého najradšej Mexický záliv a tých veľa potopených lodí, v ktorých si žijú pospolu ako v činžiakoch v New Yorku.

Pili sme orosené pivo a ja som sedel na rybárskej stoličke bez operadla, upevnenej na otáčavom podstavci, keď mi skončil po návnade - bola to veľká makrela, mečúň. Buchol mečom do návnady, skočil po nej a vyvliekol sa z háčku. Bol obrovský, vždy sa mi snívalo o tom, že takto obrovského mečúňa raz chytím. Bola to sakramentská ryby. Ale ulovil ju niekto iný. Najskôr som si myslel, že je to nejaký vír, pretože sa začala voda točiť a mizla v strede tej veľkej morskej briošky, ale potom sa zdvihli okraje toho víru a boli plné dvadsať centimetrových zubov, a tých bolo aspoň tristo. Bola to papuľa ako garáž na nákladiak. Zhltla toho veľkého mečúňa ako olivu a zmizla v hlbinách. Uvedomil som si, že úplne rovnako hladko mohla namiesto mečúňa zhltnúť náš i s celou loďou. Vrátili sme sa spať na breh a týždeň som nerobil nič iného než pil, ale nechutilo mi to. Ak existuje peklo, tak som ho práve videl..."

Spencer Tracy do bodky potvrdil tieto slová. Pritom o Tracy-m bolo známe, že snáď nikdy v živote nezaklamal. 

 

Rok 1954

Jeho slová napokon nepriamo potvrdzujú príbeh z tohto roku kedy bola rybárska loďka Rachel Cohen vtiahnutá do suchej lodenice v malom adelaidskom prístave. Plavidlo sa muselo vrátiť do domovského prístavu, pretože bolo zle poškodené a malo napoly zlomenú lodnú skrutku. Čo sa vlastne stalo? Na rozbúrenom mori neďaleko Timoru otriasla loďou nečakaná, veľmi prudká rana. Námorníci si najskôr mysleli, že narazili na korálový útes. Ale v tých miestach bola hĺbka mora príliš veľká, a potom to uvideli... Na zadok lode, prilákaný vibráciami a odleskami lodnej skrutky sa vrhol monštruózny žralok dlhý 24 metrov a s chuťou sa zahryzol do lode. Z dreveného kýlu vytiahli technici v lodenici 17 zubov, ktoré boli pri koreni široké 8 cm a od krčku po špičku merali 10 cm. Priemer polkruhu, ktorý zostal po stisku zubov presiahol 1 m.

 

Veľmi častý je výskyt tohto obrovského žraloka v kubánskych vodách. Uvedieme tu preto ďalšie 2 hlásenie a jedno z nich s veľmi dôveryhodnými svedkami.

Megalodon made in Cuba

Partia špičkových komunistických funkcionárov si urobili párty na exkluzívnej jachte Esperanza. Pobrežná hliadka mala za úlohu neustále strážiť a kontrolovať všetky plavidlá, ktoré sa k nim priblížia na vzdialenosť menšiu ako 3 míle. Loď napriek tomu zmizla bez akýchkoľvek stôp. Nastal poplach, začala sa hľadať jachta a nastalo vyšetrovanie. Trvalo do tej doby než na pláž Veradero priplával hrozný exponát - špička záchranného člna z jachty Esperanza, ktorej sa držal kapitán. Čln i on boli niečím prerezaný akoby obrou cirkulárkou hladko priamo v mieste kapitánovho hrudníka. Do železného rebra člna bol zarytý zub, ktorý preukázateľne patril žralokovi a líšil sa od bežného žraločieho zubu iba veľkosťou - bol 22 cm dlhý. 

 

Ostatne v kubánskych vodách sa toto nestalo prvýkrát. Keď sa vylodili kontrarevolucionári s americkým komandom v Zátoke svíň, pomáhali ich odraziť a likvidovať príslušníci jednotiek SPECNAZ. Ich príslušník podal toto svedectvo:

„Niektorí sme zostali pomáhať „castrovcom“ pri výsluchoch na brehu, niektorí sa vracali späť do ponorky. Keď už boli takmer pri ponorke, vynorila sa vlastne vyskočila z mora biela príšera s roztvorenou papuľou a celý čln zrazu zhltla. V živote som nič podobné nevidel. A viete čo bolo zaujímavé? Tej beštii svietili oči ako reflektory. Padla späť do vody a potom zaútočila na ponorku. Najskôr do nej narazila plnou rýchlosťou a začala ju váľať vo vode ako nejaký barel. Nikto tomu nemohol uveriť, ale ten žralok bol väčší ako tá ponorka. Potom sa vrhol na lodnú skrutku, úplne ju ohryzol a zmizol v mori. Ponorku potom museli odtiahnuť do lodenice. Medzi jej oceľovými plátmi, tam kde tá biela beštia zaútočila na lodnú skrutku sa našli žraločie zuby. Mali dĺžku skoro 20 cm." 

 

Odborníci na praveké žraloky rozoznávajú tieto druhy pravekých žralokov:

  • Paleocarcharodon - vyhynul pred 55 mil. rokov

  • Isurarehastalis - predok bieleho žraloka a žraloka mako - vyhynul pred 15 mil. rokov

  • Carcharodon megalodon (tiež "familiárne" nazývaný Meg) - údajne vyhynul pred 3 mil. rokov

 

Sú staré exempláre žraloka bieleho prezývaného tiež biela smrť (dosahujúceho podľa odborníkov dĺžku až 15 m) považované omylom za 3 mil. rokov neexistujúci druh obrovského žraloka Carcharodon megalodon? Určitá podobnosť vzhľadu medzi žralokom bielym a megalodonom je. Je to veľmi zaujímavá záhad! Jeho existencia by mohla vysvetliť zvláštne, nepochopiteľné samovraždy veľrýb. Tu sa hodí odcitovať pána Jiřího Zemana: „Taký agresívny Megalodon, ktorý by sa rozhodol zostať v povrchových vodách by mohol spôsobiť spomínané masové samovraždy veľrýb a iných druhov z radu Catacea. Lenže to je len časť nebezpečenstva, ktoré by výskyt obrieho žraloka spôsobil. Pri väčšom počte týchto vražedných biologických strojov by ľahko mohlo dôjsť k narušeniu potravinových reťazcov v danej oblasti a k následnému ekologickému kolapsu. 

 

Nie je možné, že vďaka katastrofám a priemyselnému drancovaniu morí nedochádza k úbytku jeho prirodzenej potravy? Nie je nútení zmeniť prostredie hlbinného lovu a neprichádza tak k častejším pozorovaniam než v dobe minulej? V úvahu tiež prichádza možnosť premnoženia tohto druhu v danom teritóriu a následnej expanzie do voľného priestoru. O najbližšom príbuznom Megalodona, žralokovi bielom sa tvrdí, že nie je trvalo viazaný na jedno územie. U Megalodona môže byť inštinkt rovnaký, čomu by nasvedčovalo aj jeho pozorovanie vo všetkých svetových oceánoch. 

Diskusná téma: Megalodon

28.10.2017

Kristian | 28.10.2017

Podľa mňa Megalodon stále žije v hĺbkach Pacifiku a myslím si že tieto historky sú pravdivé. MEGALODON JEDNODUCHO ŽIJE!!!!!

Dokazy

Tiffany | 12.03.2017

Megalodon žije verim tomu!!! :-D

fakty

Rastislav | 18.10.2016

Veď dôkazov je viac než dosť! Apropo aj o Latimérii bolo opakované že vyhynula pred 65 mil. rokov a hopa ona ešte stále žije.Ak vezmeme v úvahu že 2/3 planéty pokrývajú oceány,tak si osobne myslím že dôsledné zmapovanie je nemysliteľné.Čo znamená že môžme len hádať čo sa v našich oceánoch nachádza a čo nie,nevraviac o tom že neustále pribúdajú novo objavené druhy. Ja osobne nie som až taký skeptický pri pomyslení na to že v našich oceánoch sa môže nachádzať tento vrcholový predátor

Dokazy

Juraj | 26.12.2015

Kde su tie zuby z novodobych utokv. Robili im rozbory . A co vysledky. KDE SU ???????

Re:Dokazy

Roman | 31.05.2016

Toto aj mna zaujima. Tie iste historky dokola, vsade same nalezy vylomenych zubov ale ani jeden vedecky podlozeny fakt ci amaterske foto alebo video...

Re:Dokazy

Robo | 02.07.2017

sú vo vojenských laboratóriách, a odtiaľ nič nedostaneš

Pridať nový príspevok


www.paranormalworld.webnode.sk