DAKUWAQUA

OBLASŤ VÝSKYTU - FIDŽI

V máji 1990 našli dvaja potápači akési pozostatky v podmorských jaskyniach 32 míľ od ostrova Matagi v súostroví Fiždi. Išlo o kosti štyroch tvorov, ktoré boli objavené vnútri útesu 30,5 až 48,7 metrov hlboko v kľukatej jaskynnej chodbe. Potápači oznámili novinárom svoj objav slovami: „Podľa všetkých okolností sme našli dva dospelé jedince, jedného dospievajúceho a jedno mláďa. Nepodobajú sa žiadnemu morskému tvorovi, ktorého poznáme“ .Celková dĺžka pozostatkov dospelých jedincov bola 8 a 9,75m. Lebky boli asi 1 meter dlhé. Objav kostí sa spojuje s pozorovaním morských netvorov v tejto oblasti.

 

Legendy z Fiždi hovoria o obrovskom žraločom bohu Dakuwaquaovi, ktorý vie meniť podobu a môže vystúpiť na breh ako človek. 

A. J. Small spomína vo svojich pamätiach na osobné stretnutie s týmto tvorom. Keď sa počiatkom roku 1890 plavil vo štvortunovej lodi z fidžijského ostrova Vanua Levu na susedný Taveuni, čln narazil na niečo vo vode  a zatriasol sa. Small to popísal ako ohromného tvora, dlhého najmenej 10,6 metrov. Ďalšie pozorovanie popísal nasledovne: „Pri mojej ceste na Taveuni sa znášal súmrak a more bolo kľudné. Sedel som v kresle na palube a posádka tiež odpočívala. Náhle som si všimol, že čln niečo pomaly sťahuje dole. Zobudil som kapitána, ktorý vykríkol: „Dakuwaqua“. Čln sa zrazu trhnutím vynoril a žraločí boh preplával okolo nás. V tej tme som toho veľa nevidel, ale bol dlhší než náš čln a mal divnú hlavu, ako korytnačka."  

 

Domorodé legendy hovoria, že útočí na kánoe domorodcov. Kedysi zhadzovali netvorovi do mora prasa alebo otroka, aby tak útok odvrátili. Toto pozorovanie by sa ale dalo skôr prirovnať k inému tvorovi a to obrovskému žralokovi Megalodonovi, ktorý v miestach legiend údajne často vyčíňa. Nasvedčuje tomu aj ďalšie hlásené pozorovanie reverenda Smalla. V roku 1912 napríklad videl tvora s ohromnou chrbtovou plutvou 10,6 metrov dlhého a 6 metrov širokého. Mal krátky 0,6 metrov dlhý krk, korytnačiu hlavu a mohutne vyzerajúci chvost. Existujú podobné správy aj od iných svedkov.

 

Možno že sa tieto pozostatky nájdené v roku 1990 vzťahujú k tejto legende a pozorovaniu tajomného živočícha. Videozáznam o náleze vzhliadli americkí vedci, ale neboli schopní niečo určitého vysloviť. Zrejme patria buď k prehistorickým, či súčasným morským živočíchom, vede zatiaľ neznámym. Boli už obstarané ďalšie fotografie a film, ktoré sú v súčasnej dobe skúmané v snahe záhadu vyriešiť. Bohužiaľ závery aj napriek dlhému času od nálezu stále ešte neboli vyslovené.

Diskusná téma: Dakuwaqua

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


www.paranormalworld.webnode.sk