MAROZI A DAMASIA

OBLASŤ VÝSKYTU - POHORIE ABERDARE V KENI

Už veľa rokov domorodci a lovci žijúci blízko pohoria Aberdare v Keni upozorňujú na výskyt zvláštnej rasy leva, ktorá sa vyskytuje vo vyšších nadmorských výškach okolo 3000-3500 metrov. Levy sa vyznačujú škvrnitou kožou, menším vzrastom a u samcov skoro neexistuje hriva. Populácia malých levov nazývaných marozi sa líši ďalšou levou anomáliou, nežijú v skupinách ale ako dokazujú svedkovia iba v pároch. Veda zatiaľ disponuje ako dôkazom o existencii nového poddruhu leva či prírodnej anomálie niekoľkými kožami a nápadne malými lebkami dospelých jedincov. 

 

Damasia bola nazývaná šelma ulovená v pohorí Aberdare. Lovec, ktorý šelmu zastrelil nevedel či sa jedná o leoparda alebo leva. Na leoparda bola údajne príliš veľká a lev nemá zase kožu z leoparda. Koža leoparda navyše mala nezvykle tmavý odtieň do hneda. Domorodí sprievodcovia povedali, že to nie je leopard ale damasia a že táto šelma má od leoparda rovnako druhovo ďaleko ako lev od marozi. Tu pripadá do úvahy možnosť kríženia druhov mačkovitých šeliem a ulovený exemplár nebol iba krížencom leva s leopardom. V prípade viacerých mláďat je k zamysleniu nová populácia krížencov.

 

V zajatí (pretože vo voľnej prírode by sa ťažko stretli) sa občas skrížia i veľké mačkovité šelmy. V pomenovaniach týchto krížencov je našťastie zavedený poriadok. Vychádza z anglických mien a presne stanoveného poradia: z predu otec, zo zadu matka. Takže lev (lion) s tigricou (tiger) splodia potomka menom „liger“, zatiaľ čo tiger s levicou majú „tigona“. Lev s leopardicou (leopard) majú „lioparda“ a leopard s levicou zase „leopona“. Raritou je odchovanie kríženca dokonca medzi troma druhmi veľkých mačiek. Dcéra jaguára a leopardice bola pritom oplodnená levím samcom.

Diskusná téma: Marozi a Damasia

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


www.paranormalworld.webnode.sk