KRÍŽENCI PUMY A LEOPARDA

V našom malom zozname obrovských mutantov šeliem sa vám v konkurencii rôznych tigro-levých hybridov bude táto téma zdať možno nezaujímavá či nudná. Ale ako sami poznáte opak je pravdou.  

Informácií spojených s touto témou je síce dosť ale teórií, ktoré mnoho amatérskych kryptozoológov obhajuje je snáď nespočetné množstvo. Rôzne tajomné pra-mačky, prechody dimenziami atď. Podobne ako vo veľa záhadných prípadoch, môžeme nájsť i pre tento tajomný fenomén logické vysvetlenie.

 

Práve kríženci púm a leopardov by mohli byť tou tajomnou šelmou, o ktorej britské média tak radi píšu (Viac info na: paranormalworld.webnode.sk/kryptozoologia/selmy/mackovite-selmy/). Pumy a leopardy boli mnoho rokov a storočí držané ako domáce zvieratá vo veľa britských domácnostiach. Je samozrejme možné, že niektoré jedince sa dokázali zo zajatia dostať von a aklimatizovať sa v britskej prírode. Čierna farba leoparda je magnetom pre mnohých chovateľov a držanie leoparda nie je tak veľmi finančne náročné ako držanie leva či tigra.

Prípadné skríženie s pumou by druhu dodalo väčšiu aktivitu a schopnosť prežitia v zimných podmienkach. Ale po pravde povedané, leopard to v podstate ani nepotrebuje. Už pri štúdiu jeho rozšírenia pochopíte, že nežije iba v trópoch, ale je schopný sa aklimatizovať minimálne aj na naše európske podmienky. Pre neveriacich Tomášov je príkladom jeho vzácna prítomnosť v ázijských veľhorách a oproti tamojším podmienkam sú britské ostrovy pohoda. Pozorované jedince vraj vykazujú isté anatomické rozdiely od klasických leopardov, predovšetkým majú dlhšie končatiny. Tento fakt by mohol byť vysvetlením práve kríženia leoparda s pumou.

 

V prípade, že táto dedukcia krížencov je správna, ponúka sa nám úvaha, čo keď s pumou nebol krížený leopard ale jaguár? Bohužiaľ je táto domnienka veľmi nepravdepodobná. Čierne jaguáre sú oproti čiernym leopardom skutočnou raritou a vzácnosťou. Musela by to byť príliš veľká náhoda.

Spojením samca pumy so samicou jaguára a následným novým niekoľkonásobným spojením s pumou by mohol byť snáď vysvetlený výskyt tajomnej mexickej šelmy nazývanej Onza. Ale je to opäť iba dedukcia, odvodená z teórie minimalizácie kríženia druhov. 

Diskusná téma: Kríženci pumy a leoparda

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


www.paranormalworld.webnode.sk