CIGAU

OBLASŤ VÝSKYTU - SUMATRA

Z oblasti Národného parku Kerinci Seblat je hlásený výskyt veľkej čierne sfarbenej šelmy, ktorú domorodci volajú Cigau. Podľa ich svedectiev pri stretnutí s človekom bez najmenšej príčiny okamžite útočí. Ako uviedol vo svojej knihe „Svet tajemných zvířat“ pán Jaroslav Mareš, Cigau nenávidí človeka a jeho častou korisťou sa údajne stáva i ďalší záhadný tvor - v oblasti sa vyskytujúci orang pendek. Farba srsti šelmu v prítmí pralesa činí takmer neviditeľnou. Sfarbením údajne veľmi pripomína čierneho leoparda (pantera), ale ten istý klasický leopard na ostrove Borneo nežije. V oblasti sú podľa oznámenia pána Mareša ľudožravé tigre a je podivné, že by si domorodci vymýšľali šelmu, ktorá je podľa ich popisu menšia než tiger sumatranský. Domorodci túto šelmu popisujú ako statnejšiu s väčšou hlavou. Je ale pravdepodobné, že táto šelma už vyhynula, súdiac aspoň podľa nulového množstva správ z poslednej doby.

 

Snáď každý z nás čítal Kiplingovu knihu o Mauglím a zlom tigrovi Šer-chánovi. Mnoho ázijských príbehov hovorí o pomste tigrov za bolesť, ktorú im spôsobili ľudia. Autor nepochybne čerpal z týchto zdrojov indického ľudového folklóru. Aj v našom prípade šelmy Cigau, by sa mohlo stať, že v okolí dediny Palopet a Kirsiktua sa pohybuje ľudožravá, fyzicky indisponovaná šelma, pre ktorú je lov človeka veľmi jednoduchá a ľahká obživa. Vysvetlenie nezvyklého odtieňu srsti by tiež nemuselo byť neriešiteľné. Variabilnosť farby u tigrov je až príslovečná. 

 

Poslednú správu nám priniesla Deborah Martyrová, ktorá v roku 1989 pátrala v pohorí Barisan, neďaleko 3800 metrov vysokej sopky Kerinci, po ďalšom záhadnom tvorovi. Snažila sa vypátrať Orang pendeka, ako je tento 1,5 metra vysoký, človeku podobný tvor nazývaný. Podľa niektorých vedcov by mohlo ísť o prežívajúceho pitekantropa (Homo erectus). Spojitosť medzi ním a medzi Cigauom je namieste. Spadá totiž do jeho jedálneho lístka. 

 

Oblasť v pohorí Barisan je oblasťou s najbohatšou pralesnou vegetáciou a je súčasťou národného parku Kerinci Seblat o rozlohe 15 tisíc metrov štvorcových. Ide o jednu z najväčších prírodných rezervácií v celej Ázií. V dedine Kersiktua a Palompet, ležiacich na úpätí sopky dodnes oplakávajú svojich milovaných, ktorí sa stali obeťami tejto krvilačnej, snáď symbolicky čiernej šelmy, ktorá sa stalo postrachom celého okolia.

Diskusná téma: Cigau

... aj čierne veľké mačky v británii :)

Robo | 22.07.2013

Videl si niečo super magické. A neboj nezaútočila by na teba. R.

Stretnutie

............. | 14.12.2011

Sam som zaskočený týmto stretnutím,nechcel som medializovať moj príbeh,premyšlal som o članku v novinách,no zbytočne by som vyvolal u ludí strach ,či dokonca paniku. Prečítal som si text tejto stranky a dufal som že na konci bude neaka prispevkova plocha a na moje poradovanie je .Posledne vydenie tejto šelmy roku 1989 a niekde v parku Kerinci, robí moj príbeh ešte menej pravdepodobny.No pravdivy je ,verím svojim očiam a mam svedka je ním moja priatelka.Rad chodím do prírody ,no mam tak malo času ,že sa mi to malokedy podarí. A vlastne už ma to tam moc nelaka,obyčajny dovod ,mam strach,vtedy som mal u seba iba nož a nebol som si moc isty že ubranim seba a hlavne moju priatelku.Zvierat sa nebojím ,ale toto bolo tak nečakane ,že som nevedel čo skor.Začalo to tak, šli na prechadzku s priatelkou,vzali sme stan a deku,nedaleko Trenčína sme si našli peknu horsku luku,slnečny letny den,postavil som stan ,ležali sme v nom a rozpravali sa ,boli sme na kraji luki blízko lesa ,naš rozhovor sprevadzal spev vtakov na nedalekých stromoch. Poznam prírodu,lesy ,spravanie zvierat a priatelka to vie ,ked som zrazu ztichol ,videl som strach v očiach mojej priatelky .tušila že sa niečo deje,lebo som spozornel ,vtaky začali pískať vystražne a to znamenalo že v okolí je človek alebo neaky iný predator.....dal som si prst na pery,ako znamenie že musí byť potichu a šiel som zo stanu von,začal som sa obzerať a zrazu som zamrzol,hned som sa vratil do podrepu aby ma nebolo tak vidieť,šepkam pod sem pod sem na priatelku,vystrčila hlavu zo stanu,vravím jej pozri,snažil som zakryt svoj vlastny strach,priatelka videla že to nevizera dobre,povedala bože Martin.Asi 100 metrov od nas kračala čierna šelma ,stretli sa nam pohlady .zastavila......v duchu si hovorím a kurva.Chvilu sme sa na seba pozerali,tie tri sekundy boli,tak adrenalinove. V tej chvili som chcel priatelku oklamať ,že je to čierna mačka ,no trava tam bola vysoka po kolena ......priatelka sa spytala Martin čo to je ,zašeptal som zo strachu ,bud ticho.Ta šelma začala kračať dalej , no každým druhym krokom sa na nas pozrela,vobec nemala strach ,ani placha nebola,jej draha kroku,z našim pohladom ,vytvarali pismeno T.....takže stale bola od nas zhruba sto metrov,vravím priatelke sleduje nas od kedy sme si tu lahli,ked zašla do lesa ,hovorím priatelke balime ,ja som sledoval okolie ,ona balila,rychlim krokom sme odtial odišli,na tu luku sme chodili častejšie ,vratili sme sa tam o tri roky ,na to miesto ,až ma to zmrazilo ,že ake mam štastie ,na tej istej urovni stopoval vlk zrejme zver a to už sme od tial utekali,odvtedy som tam nebol. Je to moje prekliatie ,mam štastie na zver,akoby som ju pritahoval ,tak už do lesa ani nechodím ,tak tri krat do roka .Ak niekoho zaujíma ta lokalita ,kde som spozoroval tu čiernu šelmu ,hovoríte jej cigau.....zaujimave.........napište mi tu.Prezradím len neakemu vedcovi,ktorí vie o čom hovorím.

Re:Stretnutie

Maximilian Oslanec | 17.03.2018

Tak daj fb.

Pridať nový príspevok


www.paranormalworld.webnode.sk